واشر بونسیل

واشر بونسیل چیست

در این مقاله ما قصد داریم به شما در ابتدا تعریفی از واشرها و انواع آنها را ارائه دهیم و در ادامه به بررسی واشر بونسیل بپردازیم .

تعریف واشر و انواع آن

واشرها ابزارهایی معمولا به شکل حلقوی هستند که در صنعت در انواع مختلف با جنس و سایز مختلف ساخته می شوند . معمولا واشرها را از نظر جنس به دو دسته تقسیم می کنند : واشرهای لاستیکی و واشرهای فلزی . واشر ها در انواع مختلفی همچون : واشر فنری ، واشر قفلی ، واشر کروی ، واشر چهارگوش می سازند .

هر نوع مختلف از واشر کاربردهای مختلفی دارد . گاهی واشر به عنوان یک جداکننده و یا پخش کننده بار و فشار از سطحی مثل رینگ و فلنج استفاده می شود و یا ممکن است برای کم کردن لرزش یک سطح و یا آب بندی یک سطح و جلوگیری از نشت کردن سیالات استفاده شود. گاهی نیز از واشرها برای جلوگیری از خوردگی سطح استفاده می گردد.

کاربرد واشر بونسیل

واشرهای بونسیل از جمله ابزارهای بسیار کارآمد در فرآیندهای آب بندی به حساب می آیند. کار این واشرها این است که از نشت مواد از اطراف پیچ ها جلوگیری می کنند. واشر بونسیل از جمله بهترین نوع واشر است که در اندازه های مختلفی تولید می شود . اندازه این واشرها بر اساس قطر خارجی ، قطر داخلی و ضخامت آنها تعیین می شود. بر اساس نیاز مشتری واشر بونسیل در اندازه های اینچی و میلیمتری قابل ساخت است .

این واشر یک نوع درزگیر یا اصطلاحا آببند است که با توجه به طراحی ویژه آنها در قسمت های خالی بین دو شی در اتصالات فلنجی که در معرض فشار ناشی از آب یا هوا هستند قرار می گیرد و از نشتی جلوگیری می کند .

واشر بونسیل از یک قسمت فلزی و یک قسمت لاستیکی در درون آن تشکیل شده است . هر دو نوع واشر به کار رفته در این محصول دارای اندازه های متفاوتی هستند که مشتری می تواند براساس نیاز خود سایز مورد نظر را انتخاب کند . کاربرد ویژه این نوع واشرها در مکان هایی است که نمی توان از واشر مسی استفاده کرد .

اصول نگهداری واشر بونسیل

در صورتی که می خواهید این واشرها را در تعداد زیاد خریداری و انبار کنید باید دقت داشته باشید چند نکته مهم را باید رعایت کنید. اولین نکته مهم در نگهداری این واشرها دما است که باید در بازه ی ۵ تا ۲۵ درجه سلسیوس باشد . دقت کنید محل نگهداری واشرها مقایل نور مستقیم خورشید نباشد و رطوبت محیط نیز میزانی متعادل باشد یعنی محیط شرجی یا خشک نباشد . بهترین میزان رطوبت کمتر از ۷۰ درصد است .

در صورتی که موارد بالا و سایر نکات مهمی که در نگهداری مناسب لازم است را در نظر نگیرید ممکن است بخش فلزی یا لاستیکی و یا هردو خاصیت خود را از دست داده و دیگر کارایی لازم را نداشته باشند به عنوان مثال لاستیک سفت شود .

در انتخاب واشر بونسیل مناسب باید عوامل متفاوتی همچون : شرایط محیطی ، ویژگی های سیستم مورد نظر و فشار را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید کنید .

شرکت عصر هیدرولیک با تاسیس در سال ۹۰ اقدام به تامین و ساخت انواع اتصالات هیدرولیک ، پنوماتیک ، صنعتی و ابزار دقیق دیگر کرده است که شما می توانید واشر بونسیل مناسب کار خود را از شرکت عصر هیدرولیک تهیه نمایید .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ