پمپ پیستون هیدرولیک

جهت سفارش استعلام و خرید با 09125396237 در تماس باشید

پمپ پیستونی هیدرولیک چیست؟

ساختار پمپ های پیستونی هیدرولیک به صورت دورانیست ، نحوه عملکرد پمپ های پیستونی شبیه به پمپ های رفت و برگشتی می باشد اما در پمپ های پیستونی برخلاف پمپ های رفت و برگشتی که تنها یک سیلندر و پیستون دارند ، این پمپ ها دارای چندین سیلندر و پیستون می باشند . نحوه عملکرد پمپ های پیستونی به این صورت است که با حرکت دورانی پیستون ها به درون سیلندر عمل رفت و برگشت را انجام میدهند و به این وسیله با کشیدن روغن به درون محفظه سیلندر سیال را به درون سیستم پمپ می کنند .

پمپ های پیستونی خود به دو نوع پیستونی محوری و پیستونی شعاعی تقسیم بندی می شوند و در دو نوع جا به جایی ثابت و متغیر مورد استفاده قرار می گیرند . این دو نمونه پمپ از نوع جا به جایی متغیر عموماً از نظر اندازه بزرگتر و به لحاظ وزن سنگین تر هستند به این دلیل که در این نوع پمپ ها سیستم کنترل جا به جایی هم به ساختار آن ها افزوده می شود .

پمپ های پیستونی را از جمله گرانترین انواع پمپ می توان به شمار آورد . از مزایای این نوع پمپ به بازدهی بالا (اگر پیستون ها به طور دقیق آببندی شوند) می توان اشاره نمود . جریان در پمپ های پیستونی ضربان نداشته و این پمپ ها به واسطه ی اعمال نکردن بار جانبی به پیستون ها عمر طولانی دارند .

انواع پمپ پیستونی هیدرولیک

 

  • پمپ پیستونی هیدرولیک محوری

 

تعدادی از پیستون ها درون بلوک سیلندر بر روی محیط دایره جاگذاری شده اند که به وسیله یک محور محرک دوران پیدا می کنند ، دو خط مرکزی بلوک سیلندر و محور محرک درحالتی با  زاویه ی معین مستقر می شوند ، از طرفی میله های پیستون با استفاده از نوعی اتصال کروی به فلنج محور محرک وصل بوده به نحوی که کم و زیاد شدن فاصله بین فلنج محور محرک و بلوک سیلندر ، در داخل سیلندر حرکت رفت و برگشتی پیستون ها را به وجود می آورد .

 

  • پمپ پیستونی هیدرولیک شعاعی

 

در پمپ های پیستونی شعاعی ، پیستون ها به حالت شعاعی در بلوک سیلندر قرار دارند و به شکل عمود بر روی محور مرکزی حرکات رفت و برگشتی انجام می دهند ، این پیستون ها در دو شکل کروی و یا استوانه ای می باشند . پمپ پیستونی شامل اجزائی از جمله بلوک سیلندر و پیستو ن های قرار گرفته در آن ، حلقه عکس العمل و شیر در قسمت مرکزی روتور هستند . با استفاده از نیروی گریز از مرکز و همچنین اعمال فشار سیالات در پشت پیستون تماس پیستون ها و رینگ عکس العمل برقرار می شود ، زمانی که رینگ عکس العمل در برابر محور روتور در حالت خارج از مرکز قرار بگیرد عمل پمپ نمودن سیالات صورت می گیرد .

حرکت رفت و برگشتی پیستون ها به این صورت است که پیستون های قسمت پایین به طرف بیرون و پیستون های قسمت مقابل به طرف داخل سیلندر حرکت می کنند و زمانی که پیستون ها در حالت فاصله از مرکز روتور هستند مکش مورد نیاز به وجود آمده و این امکان را به سیال می دهد که از راه مجرای ورودی شیر مرکزی به داخل سیلندر مورد نظر وارد شود . بعد از گذشتن پیستون از دورترین حالت نسبت به مرکز به داخل سیلندر حرکت می کند . با جابه جا شدن پیستون کاهش حجم به وجود می آید که باعث راندن سیال به سمت مجرای خروجی شیر مرکزی می شود .

پمپ هیدرولیک

پمپ پیستونی استیلپمپ پیستونی چینیپمپ پیستونی کوچکپمپ پیستونی هیدرولیک شعاعیپمپ پیستونی هیدرولیک محوریپمپ کارواش ۴۰۰ بارپمپ کارواش ws201خرید پمپ پلانجریقیمت پمپ تک فاز کارواشقیمت پمپ کارواش 300 بار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ