لوله هیدرولیک

لوله هیدرولیک


لوله های هیدرولیک را می توان یکی از پرکاربرد ترین لوله ها در صنایع مختلف دانست. این دسته از لوله ها برای انتقال مایعات و یا گاز در فشارهای بالا مورد استفاده قرار می گیرند و به همین جهت مشخصات ساختاری آن ها با لوله های عادی متفاوت است. این دسته از لوله ها توان تحمل فشار و دمای بالایی را دارند و به همین دلیل برای انجام وظایف خود بسیار منحصر به فرد هستند . ما در ادامه این مطلب به خوبی این لوله ها را مورد بررسی قرار داده ایم.

مشخصات لوله هیدرولیک

لوله های هیدرولیک را می توان یکی از پر طرفدار ترین نوع لوله ها در صنایع مختلف دانست که دقیقاً متناسب با نیاز صنایع تولید شده اند. این دسته از لوله ها به دلیل اینکه در معرض فشار بالا قرار می گیرند، از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند . این متریال در واقع خود یک آلیاژ است که چندین عنصر دیگر از جمله آهن، کروم ،نیکل، گوگرد سیلیکون ، کربن و… را در ساختار خود دارد . در کنار این موارد مقاومت فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی بسیار زیاد است و همین ارم سبب شده تا این محصول بعد از جایگذاری به مراقبت های زیادی نیاز نداشته باشد .

این متریال دارای مقاومت بالایی در برابر فشار کششی است و می تواند فشار های بسیار بالا را تحمل کند و به همین سبب گزینه ای مناسب برای انتقال مایعات و گاز ها در فشار های بسیار بالا می باشد . از طرفی دیگر لوله های هیدرولیک می توانند دما های بسیار بالا را هم تحمل نمایند . آن دسته از لوله های هیدرولیکی که به وسیله فولاد ضد زنگ ۳۰۴ ساخته شده اند می توانند دمایی معادل ۸۰۰ تا ۱۶۴۰ فارنهایت را هم تحمل نمایند اما در دماهای بالا تر دچار شکستی می شوند . برای دما های بالاتر لوله های هیدرولیکی که از فولاد ۳۰۴L ساخته شده اند می توانند گزینه ای بهتر باشند .

لوله های HPL یا بدون درز دسته ای دیگر از لوله های هیدرولیکی هستند که برای صنایع و موارد ویژه خود مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های فشار قوی و لوله های مانیسمان از دیگر نام هایی است که به لوله های هیدرولیکی اطلاق می شود . در واقع اسامی این دسته از لوله ها برای مدل ها و یا اندازه های خاص این محصولات است اما در کل این گروه از محصولات لوله های هیدرولیکی نام می گیرند . بیشتر این محصولات برای انتقال مایعات و گاز ها  در سیستم های هیدرولیکی و یا پنوماتیکی مورد استفاده قرار می گیرند. ما در گروه عصر هیدرولیک انواع مختلفی از این لوله های هیدرولیکی را در سایز ها و مدل های گوناگون به مشتریان گرامی عرضه می نماییم . اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لوله های هیدرولیکی را دارید، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ