قیچی هیدرولیک

قیچی هیدرولیک


 قیچی پنوماتیک چیست و چه کارایی دارد ؟؟؟ 

 

قیچی پنوماتیک از کاربردی ترین محصولات موجود در بازار می باشد و کارایی های متفاوتی مانند استفاده به عنوان ابزاری برای نجات و قیچی پنوماتیک میلگرد بر دارد. درواقع می توان گفت قیچی پنوماتیکی وسیله ای برای برش زدن و جدایی قطعات مختلف ماشین ها می باشد، تا افراد محبوس شده در شرایط سخت و گیر افتاده در خطر را نجات دهند. از این وسیله برای برش زدن سقف، در و پایه های آن، محورها و ستون ها، فرمان و…. استفاده می شود. این قیچی را می توان با تیغه های شیار دار برای برش و انفکاک فراورده های سخت مانند میلگرد وآرماتور استفاده نمود. آنچه که سبب تمایز این محصول از فراورده های مشابه شده است توان فشاری زیاد به نسبت قدرت می باشد. قیچی پنوماتیک توانایی جدایی و برش در تمامی سطوح گرد و انواع مختلف از بدنه خودروها را دارد.  

همچنین قیچی پنوماتیک میلگرد بر از مهمترین و پرطرفدارترین برش زن های آرماتور و میلگرد در حال حاضر است. آنچه که سبب محبوب شدن این محصول شده است قابلیت برش بسیار سریع این قیچی ها می باشد. در دسته این قیچی ها دریچه یا به اصطلاح سوپاپ هایی تعبیه شده است که کارایی زیادی دارد در ادامه به این مطلب خواهیم پرداخت. 

توانایی های دریچه فشار در دسته کنترل 

چنانچه اتصالات و همبندی های لازم به درستی انجام نشده باشد از برگشت روغن ممانعت می نماید در چنین شرایطی دریچه های فشار موجود در دسته کنترل به صورت خودکارفعال می گردد و فرایند و ابزار را محافظت می نماید. سپس با اکتیو شدن سوپاپ از انتهای دسته قیچی روغن شروع به نشت و چکه می نماید، در چنین شرایطی باید متوجه اشکال کار شوید و سوئیچ رله موتور را در شرایط خنثی قرار داده و اتصالات و همبندی ها را مجدد مورد بررسی قرار دهید.  

اقدامات لازم برای جدا نمودن قیچی ها 

 

چنانچه قصد وصل نمودن وسیله یا ابزار دیگری را به منشاء نیروی پنوماتیکی دارید باید اتصالات و پیوندهای موجود در بین قیچی و موتور پنوماتیکی را جدا نمائید. برای انجام این عملیات ابتدا سوئیچ رله را در حالت بی اثر یا خنثی قرار دهید و سپس قیچی را جدا کنید و وسیله مورد نظر را اتصال دهید. برای اتصال دوباره قیچی باید حتما سوئیچ رله در حالت خنثی باشد. 

چگونه تیغه های قیچی را تعویض کنیم ؟؟؟ 

برای انجام این کار ابتدا قطعه ای پلاستیکی که به عنوان محافظ تعبیه شده است را جدا نمائید وبا توجه به در دسترس بودن لولا و قسمتی که لولا داخل آن است تیغه ها را ببندید. سپس به راحتی می توانید قسمتی که لولا در آن تعبیه شده است را خارج نمائید و لولا را بیرون بیاورید. سپس با خارج نمودن قطعه لاستیکی محافظ،می توانید گلوله های شش گوشه و لولا و تیغه ها را نیز خارج نمائید. در این مرحله باید آنها را به وسیله یک روغن مناسب برای این کار صیقل دهید و آنها به ترتیب مخالف حالت باز کردن در جای خود ببندید و  در زمان محکم نمودن گلوله های شش گوشه لولا را در زاویه ۱۵ درجه بچرخانید.  

قیچی پنوماتیک محصول پرکاربرد و بهینه ای است که امروزه طرفداران خاص خود را دارد. چنانچه شما نیز از آن دسته افرادی هستید که برای انجام عملیات و کارهای خود به آن نیاز دارید یا قصد خرید آن را دارید می توانید با مشاوران عصر هیدرولیک تماس حاصل نمائید و اطلاعات لازم در راستای انتخابی بهینه کسب کنید.  

در پایان از همراهی شما سروران گرامی سپاسگزاریم و امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ