شیلنگ_كامپوزيت

شیلنگ کامپوزیت

شیلنگ های کامپوزیت از لایه های مختلفی از پارچه های ترموپلاستیکی پیچیده شده تشکیل شده و  این پارچه ها به صورت مارپیچ ساخته شده و دارای محفظه هاییست که توسط مارپیچ سیم داخلی و خارجی فلزی در کنار هم قرار گرفته اند.

شیلنگهای کامپوزیت بخشی جدایی ناپذیر از عملیات انتقال را تشکیل می دهند. انتخاب و استفاده  از این شلنگ ها باید براساس ارزیابی هایی انجام شود که استفاده ، ایمنی و بهره وری مناسب را پوشش می دهد.

شلنگ کامپوزیت در ابتدا برای محیط های بسیار تهاجمی که در صنعت فرآوری مواد شیمیایی یافت می شوند ، توسعه یافته اند.اولین شلنگ های کامپوزیت با استفاده از Ryton ، یک رزین پلی فنیلن سولفید (PPS) تهیه شده توسط CPChem (هوستون ، تگزاس ، ایالات متحده آمریکا) ساخته شده و با فیبر کربن تقویت شده است.ترموپلاستیک مهندسی با کارآیی بسیار مقاوم در برابر خوردگی مانند PPS و ماتریس پلی سولفون (PSU) هنوز هم برای محصولاتی که در معرض سرویس شدید خوردگی هستند ، از این شلنگ ها در لوله هایی که دارای اسید سولفوریک داغ ، غلیظ و حلال های آلی هستند ، استفاده می شوند.

شیلنگ های کامپوزیتی سوخت به دلیل ساختار مقاوم و سبک بودن در انتقال انواع سیالات نفتی کاربرد دارد . ویژگی عالی شیلنگ سوخت باعث رشد سریع آن و جایگزین شدن بجای شیلنگ های لاستیکی شده است .
این شیلنگ های تخلیه سوخت از بهترین نوع شیلنگ ها برای انتقال مشتقات نفتی در نفتکش ها ، ماشین های حمل سوخت ، پمپ بنزین ها و سکوهای سوختی می باشند .

شیلنگ کامپوزیت در انواع صنایع  استفاده می شود.

دلایل اصلی محبوبیت و کاربرد آن عبارتند از:

  • انعطاف پذیری
  • ایمنی
  • مقاومت شیمیایی

انعطاف پذیرتر از سایر انواع شلنگ:بسیاری از لایه های پلاستیک که در ساخت و ساز استفاده می شودشلنگ کامپوزیت به هم چسبیده و مهر و موم نشده اند. در نتیجه،وقتی شلنگ کامپوزیت منتقل یا خم شود ، لایه ها بر روی لایه های دیگر می لغزد و سهولت خم شدن و بسیار عالی است.

ایمنی:شیلنگ های کامپوزیت به گونه ای طراحی شده اند که “از امنیت کامل” برخوردارند.در اصل ۲ منطقه وجود دارد که دارای حساسیت بسیار بالا می باشد:

شلنگ:به دلیل لایه های بسیاری از لوله ها و فیلم هایی که یک کامپوزیت را تشکیل می دهند در این شیلنگ ها ، یک مسیر نشت مستقیم برای پیگیری مایعات وجود ندارد. برای
مایعات نیز باید از راه و مسیر مشخصی خارج شوند . یک بارمایع به پوشش بیرونی می رسد ، قطره های کوچک در امتداد شکل می گیرد خط درز نشان می دهد که نشتی رخ داده است. در انواع دیگر شیلنگ ها ، نشت ها معمولاً فاجعه بارتر هستند.در این شلنگ ها معمولا خرابی ها به صورت شکستگی رخ نمی دهد  و از طریق علامت های مشخص شده بر روی شلنگ به کاربرها هشدار می دهد.

پایان متناسب:اتصالات انتهایی روی شیلنگ کامپوزیت به طور خاص طراحی شده است و احتمال خرابی و از کار افتادن انتهای شلنگ را کاهش می دهد .اتصالات شیلنگ کامپوزیت دارای یک شاخه مارپیچ یا تکه دم است در واقع به شلنگ کامپوزیت پیچ می خورد. برای پایان مناسب برای انفجار شلنگ آن است که باید از آن جدا نشده باشد . پیچ شلنگ نیز در انتها در ترکیب با این نوع اتصال به یکی از اتصالات تبدیل شده است

مقاومت شیمیایی : شیلنگ های کامپوزیت بیشتر در انتقال مواد شیمیایی استفاده می شوند.با سوراخ شیلنگ ساخته شده از انواع وسیع پلاستیک از جمله مواد شیمیایی رایج پلی پروپیلن ، تفلون و نایلون را می توان در سبک های مختلف کامپوزیت پذیرایی کردشیلنگ در دسترس است

 

خلاصه

انواع زیادی از مواد شیمیایی که با کامپوزیت قابل دستیابی هستند در بازار یافت می شوند برای اطمینان از خرید درست و به جا می توانید دفترچه راهنمای محصولات را مشاهده کنید و از وب سایت عصر هیدرولیک با اطمینان خرید کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ