شيلنگ هيدروليك انرپک

کمپانی آمریکائی انرپک (ENERPAC) نامی شناخته شده در میان صنعتگران محسوب می شود. این کمپانی در در سال ۱۹۱۰ تأسیس، و سپس در سال ۱۹۲۰ با ساخت اولین نمونه از جک هیدرولیک، اولین گام جهت ورود به عرصه ساخت تجهیزات هیدرولیک را آغاز نمود. کمپانی انرپک که همواره ایمنی را اولویت اهداف خود قرار داده، امروزه تبدیل به یکی از بزرگترین سازندگان تجهیزات هیدرولیک در جهان شده است. شعار این کمپانی عظیم، رسیدن به بالاترین سطح استاندارد بهداشتی، ایمنی و زیست محیطی و تعهد بر ارائه محصولی با کیفیت به کاربران است.

یکی از تجهیزات هیدرولیک تولیدی این کمپانی، شیلنگ های هیدرولیک انرپک می باشد که در این مطلب قصد داریم به بررسی کاربرد این شیلنگ در صنعت و ویژگی های آن بپردازیم. ما را با ادامه مطلب همراهی کنید.

 

شیلنگ هیدرولیک انرپک (ENERPAC Hydraulic hoses)

شیلنگ های هیدرولیک ابزاری جهت اتصال تجهیزات هیدرولیک به شمار می روند. این نوع شیلنگ ها قابل استفاده در اتصال تجهیزاتی نظیر پمپ به جک و یا انتقال روغن هیدرولیکی می باشند. شیلنگ های هیدرولیک انرپک با حداکثر فشار ۷۰۰ بار، ساختاری متشکل از منجید فلزی دو لایه جهت تحمل این میزان فشار داشته و بر روی سطح خارجی آن روکشی از پلی اورتان به منظور بالا بردن سطح امنیت آن به کار برده شده است.

شیلنگ های هیدرولیک ساختاری متشکل از سه لایه شامل، لایه داخلی، میانی و لایه خارجی داشته، که هریک از این لایه ها دارای جنسی متفاوت از دیگری می باشد. لایه داخلی که به علت تماس مستقیم با سیال از مهمترین بخش های شیلنگ محسوب می شود، عموماً ساخته شده از لاستیک های مصنوعی و یا پلی استر می باشد.لایه میانی و یا به عبارتی لایه دوم نیز متشکل از چندین لایه بوده که بصورت شبکه های سیمی بافته شده، بر روی لایه داخلی قرار می گیرند. همچنین مابین این شبکه های سیمی از نوعی عایق جداکننده پلاستیکی استفاده می شود. وظیفه این بخش از شیلنگ مقاومت در برابر فشار وارد شده به شیلنگ می باشد. لایه آخر و یا لایه سطح که ساخته شده از لاستیکی مقاوم می باشد، عاملی جهت حافظت از شیلنگ در مقابل عوامل خارجی محسوب می شود. عواملی نظیر سایش، خوردگی، اشتعال، الکتریسیته و … .

لازم به ذکر است که جهت اتصال شیلنگ های فشار قوی انرپک به تجهیزات هیدرولیک، از کوپلینگ های ۷۰۰ بار انرپک می توان استفاده نمود. همچنین این شیلنگ در متراژهای ۸، ۱، ۳ و ۶ متری قابل عرضه می باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ