شیر پدالی پنوماتیک

 شیر پدالی پنوماتیک چیست؟

نیروی محرک در شیرهای پدالی پنوماتیک نیروی الکتریسیته می باشد که عمل کنترل مقدار آن توسط پدال و به وسیله اپراتور انجام می شود ، به این صورت که عمل قطع جریان با برداشتن پای اپراتور از سطح پدال صورت می گیرد که همین دلیل تفاوت شیرهای پدالی پنوماتیک با شیرآلات برقی پنوماتیک می باشد ، یعنی چگونگی کنترل آن .

کنترل ضربان را می توان کارائی اصلی شیرهای پدالی پنوماتیک به شمار آورد . از جمله نکات کنترل فرآیند مهندسی ، کنترل جریان بصورت ضربانی می باشد که در این شرایط استفاده از شیرآلات پدالی پنوماتیک بهترین گزینه انتخابی است . برای رسیدن به ضربان ایده آل در کنترل ، کاربرد شیرهای پدالی نوع برقی به سبب تأخیر کمتر در جریان مناسبتر بوده و نوع دیگر آن یعنی شیرهای پدالی پنوماتیک دو حالته در سیلندرهای یک طرفه و دو طرفه و همچنین فرمان کاربرد دارند .

از دیگر مزایای شیرهای پدالی پنوماتیک قابلیت کنترل مقدار فرآیند به صورت دستی می باشد به این صورت که جهت تنظیم آن تنها باید مقدار فشار وارده به پدال را تنظیم نمود . علاوه بر این شیرهای پدالی پنوماتیک در افزایش جریان بصورت خطی و یا پله ای نیز مورد استفاده قرار می گیرند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ