شیر خلا ساز پنوماتیک

جهت سفارش و استعلام با شماره ۰۹۱۲۵۳۹۶۲۳۷ در تماس باشید

شیر خلاء ساز پنوماتیک چیست؟

شیر خلاء ساز یکی ازانواع شیرهای پنوماتیک می باشد . این نوع شیر هوای مکش شده از داخل مخزن و لوله ها را به وسیله خروجی به نام اگزوز که در انتهای آن نصب شده است به بیرون هدایت می کند .

شیر خلاء ساز پنوماتیک را می توان یکی از نمونه های شیرهای یک طرفه به شمار آورد که اجازه ورود هوا بطور وارونه را به مخزن نمی دهد . طراحی این شیرها به نحوی می باشد که تحت هیچ شرایطی هوا به مخزن وارد نشده و خروج هوا تنها از یک جهت انجام می شود . شیرهای خلاء ساز از سه دهانه تشکیل شده اند که شامل اگزوز ، قسمتی برای مکش هوا و بخشی نیز برای به وجود آوردن جریان تداخلی می باشد . این شیرها عموماً در ابعاد کوچک به تولید می رسند .

 

تفاوت شیر خلاء ساز با شیرهای معمولی پنوماتیک

از جمله تفاوت های شیرهای خلاء ساز پنوماتیک با شیرهای معمولی این سیستم ، حفاظت بالای این شیرها در عبور وارونه جریان هوا و محافظت دقیق از روزنه ها می باشد . همچنین شیرهای خلاء ساز با وجود جریان فشار پایین عمل کرده و می توانند فعالیت خود را آغاز کنند و به همراه اگزوز و پمپ می توانند خلاء نسبی داخل مخزن ایجاد کنند . در حالی که در شیرهای معمولی پنوماتیک برای شروع فعالیت فشار باید به حد نسبتاً بالائی برسد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ