شیر های فرمان هیدرولیک

جهت سفارش استعلام و خرید با ۰۹۱۲۵۳۹۶۲۳۷ در تماس باشید

شیرهای فرمان هیدرولیکی چیست؟

میتوان گفت از مهم ترین بخش های سیستم هیدرولیکی قسمت کنترل سیستم می باشد . در تمامی قسمت های یک سیستم هیدرولیکی انتخاب قطعه های کنترلی بسیار پر اهمیت و ضروری است .

کنترل جریان سیال در سیستم هیدرولیکی به وسیله ابزار کنترلی به نام شیرهای هیدرولیکی کنترل می شود . به بیانی دیگر می توان گفت شیرهای هیدرولیک رابط بین سیالات و فرمان های کنترل و باقی بخش های یک سیستم هیدرولیکی هستند ‌

 

انواع شیرهای فرمان هیدرولیکی

  • شیرهای کنترل فشار :

شیرهای کنترل فشار ابزاری در سیستم هیدرولیک هستند که به وسیله آن ها قادر هستیم فشار سیستم را مشخص ، یا محدود کرده و یا کاهش دهیم و به بیان دیگر میزان فشار سیستم وابسته به آن ها است . این شیرها نوعی محافظ در مقابل تغییرات پیش بینی نشده فشار هستند . متداولترین این شیرها که بسیار کاربردی نیز هست ، شیر محدود کننده فشار و یا شیر اطمینان فشار می باشد . از این شیر به عنوان محافط برای پمپ و دیگر قطعات سیستم در برابر افزایش فشار استفاده می شود . علاوه بر این نوعی محدود کننده قدرت سیلندر و هیدرو موتور به شمار می رود . این شیرها بطور معمول در حالت بسته بوده و بعد از رسیدن فشار به میزان معین مقدار جریان اضافه را از طریق پمپ به مخزن برمی گرداند و فشار را در حدود تنظیم شده ثابت نگه می دارد .

شیرهای فرمان هیدرولیک دارای یک دهانه متصل به خروجی پمپ و یک دهانه متصل به مخزن جهت تخلیه می باشد .

  • شیرهای کنترل جهت :

این شیرها در سیستم هیدرولیک ابزاری برای تغییر مسیر و باز و بسته کردن مسیر جریان می باشند . علاوه بر این برای کنترل نمودن جهت حرکت مصرف کننده ها و نیز متوقف نمودن آن ها استفاده می شوند .

شیرهای یکطرفه که تنها از یک جهت اجازه عبور سیال را میدهند نیز از شیرهای کنترل جهت جریان

محسوب میشوند. از مزایای این نوع شیرها می توان به نیاز به زمان کمتر بمنظور کنترل جهت جریان اشاره نمود .

  • شیرهای کنترل جریان:

این شیرها به منظور کاهش سرعت در سیلندر و همچنین هیدروموتور در سیستم های هیدرولیک استفاده می شوند . با توجه به اینکه سرعت خطی در سیلندر و نیز سرعت دورانی در هیدروموتور تابع نرخ جریان می باشد جهت کاهش میزان سرعت باید نرخ جریان را کاهش داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ