شلنگ بنزین

شلنگ بنزین


شلنگ بنزین چیست؟

خط سوخت شیلنگی است که برای انتقال سوخت از یک نقطه در یک وسیله نقلیه به نقطه دیگر یا از یک مخزن ذخیره سازی به وسیله نقلیه استفاده می شود. معمولاً از لاستیک تقویت شده برای جلوگیری از شکافتن و لرزیدن ساخته می شود.

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده خط سوخت را به عنوان “کلیه شیلنگ ها یا لوله های طراحی شده برای حاوی سوخت مایع یا بخار سوخت تعریف می کند. این شامل کلیه شیلنگ ها یا لوله های گردن پرکننده ، اتصالات بین مخازن سوخت دوگانه و اتصال کانتینر کربن به مخزن سوخت می شود. این شامل شلنگ یا لوله ای برای جابجایی بخارهای میل لنگ به ورودی موتور یا هر شلنگ یا لوله دیگری نیست که برای جو مناسب باشد.

شیلنگ بنزین یک شلنگ لاستیکی تقویت شده در وسیله نقلیه است که سوخت را از یک مخزن سوخت به قسمت دیگری از وسیله نقلیه ، معمولاً پمپ سوخت منتقل می کند. شیلنگ سوخت در اندازه های مختلفی عرضه می شود. در انواع مختلفی از وسایل نقلیه مختلف از مورس چمن تا تراکتورهای مزرعه گرفته تا اتومبیل و کامیون استفاده می شود. در هنگام انتخاب شیلنگ سوخت موارد مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. تقریباً هر آنچه شما باید بدانید بر روی شلنگ قرار می گیرد. با این حال ، اولین کاری که شما همیشه قبل از خرید قطعات باید انجام دهید این است که به کتابچه راهنمای کاربر وسیله نقلیه خود با دقت نگاه کنید.

همه شیلنگ های خط سوخت نمی توانند هر نوع سوخت را که امروزه در آنجا موجود است ، تحمل کنند. اطمینان حاصل کنید که شیلنگ سوختی که خریداری می کنید مناسب برای نوع یا انواع سوخت مورد نظر برای عبور از طریق آن باشد. اگر از دیزل استفاده می کنید ، از یک شلنگ بنزین استفاده شده با عنوان “دیزل” استفاده کنید. اگر از سوخت بالای اتانول استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که شیلنگ می تواند تمام سوخت های ترکیبی از الکل را کنترل کند.

 

چه نوع شلنگی برای انتقال بنزین استفاده می شود؟

برای ساخت شلنگ با قطر ½ اینچ از جیوه استفاده می شود. شلنگ انتقال بنزین یک لوله نیتریل مقاوم در برابر نفت است و دارای پوششی است که در برابر هوازدگی ، ازن و گرما مقاومت می کند و می تواند برای سوخت های بنزین اتانول و سوخت دیزل مورد استفاده قرار گیرد.

وقتی به دنبال شیلنگ خط سوخت هستید ، آنچه را که قصد استفاده از آن را دارید ، متفاوت خواهد بود. شیلنگ خط سوخت ماشین چمن زنی و شیلنگ تزریق سوخت ممکن است یکسان به نظر برسند ، اما از نظر تکتیکی متفاوت هستند. موتور تزریق سوخت با فشار بسیار بالاتری نسبت به موتور سوخت کار می کند. بنابراین، اگر وسیله نقلیه خود را سوخت تزریق شده، شما نیاز شلنگ تزریق سوخت.

اگر پیش از سال 1984 وسیله نقلیه ای ساخته شده باشید ، موتور کوچک مانند تراکتور یا ژنراتور چمن زن یا هر نوع موتور دیگر با کارباور داشته باشید می توانید از شیلنگ سوخت استاندارد استفاده کنید.

 

شیلنگ

انواع شلنگ بنزینشلنگ بنزینشلنگ بنزین چیست؟طریقه عوض کردن شلنگ بنزین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ