سیلندر گریپر پنوماتیک

سیلندر گریپر پنوماتیک چیست؟

در سیلندرهای گریپر پنوماتیک نیروی محرکی که جهت حرکت اهرم های منتقل کننده انرژی مورد استفاده قرار می گیرد هوای فشرده می باشد به همین دلیل این سیلندر از نوع پنوماتیک محسوب می شود . سیلندر گریپر پنوماتیک با توجه به طراحی خاص آن از جمله کارآمدترین انواع سیلندر پنوماتیک به شمار می آید .

این نوع از سیلندرها به شکل مکعب مستطیل و حالت تخت می باشند که در دو قسمت بالایی آن ها دو اهرم نر و ماده تعبیه شده که شبیه به یک انبردست به یکدیگر متصل شده اند و در زمان عبور هوای فشرده این اهرم ها از یکدیگر فاصله می گیرند ، به دلیل وجود همین ویژگی سیلندر های گریپر پنوماتیک به منظور بلند کردن و یا جا به جایی و حرکت دادن مورد استفاده قرار می گیرند . این نوع سیلندر در کنار ابزارهای دیگری قابلیت عمل مانند جرثقیل هایی با ابعاد کوچک را دارند .

درون سیلندر گریپر محفظه ای جهت عبور هوی فشرده تعبیه شده که دلیل به حرکت درآمدن سیلندر می باشد . در بعضی از نمونه های سیلندر گریپر قابلیت تغییر زاویه ی عملکرد دو اهرم آن جهت جایگیری در موقعیت مناسب ایجاد شده است . یکی از مزایای سیلندرهای گریپر سهولت نگهداری آن و همچنین استهلاک کمتر آن نسبت به قطعات هیدرولیکی می باشد .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ