سیلندر هیدرولیک

جهت سفارش سیلندر هیدرولیک با شماره 09125396237 درتماس باشید

  • سیلندر هیدرولیک چیست

سیلندرها یا جک های هیدرولیک از اجزای اصلی سیستم هیدرولیک محسوب می شوند ، جک های هیدرولیک در سیستم های هیدرولیک دارای دو وظیفه اصلی هستند :

  • جا به جایی بار
  • وارد کردن نیرو

جک هیدرولیک در نقش دست و بازوی سیستم هیدرولیک عمل می کند و کار اصلی را در این سیستم انجام می دهد ، به جک هیدرولیک عملگر خطی هیدرولیک هم گفته می شود و دلیل آن حرکت جک های هیدرولیک به صورت خط مستقبم است . جک هیدرولیکی در واقع مبدلی است که با دریافت انرژی که در روغن هیدرولیک وجود دارد و به شکل فشار می باشد ، آن را به حرکت در راستای یک خط مستقیم تبدیل می کند . 

 

انواع سیلندر هیدرولیک (جک هیدرولیک)

1.   سیلندرهای هیدرولیک یک طرفه

در این نوع از سیلندرها اعمال فشار سیالات فقط از یک جهت بوده و از یک فنر یا نیروی خارجی برای بازگشت پیستون به حالت اولیه استفاده میکنند ، در این نوع سیلندر به دلیل نوع کارکرد فنر برای کاربردهایی با کورس بالا قابلیت استفاده ندارد .

تجهیزات هیدرولیک

تجهیزات پنوماتیک

کاتالوگ شیر هیدرولیک

سر شیلنگ هیدرولیک

2.   سیلندرهای هیدرولیک دو طرفه

پس از ورود روغن از قسمت ورودی سیلندر ، پیستون تحت فشار قرار می گیرد ، بعد از آن که به میزان کافی فشار وارد شد میله پیستون حرکت را آغاز می کند و مایعی که به صورت فشرده در میله پیستون وجود دارد از راه دهانه مخزن روغن تخلیه می شود . و بعد حرکت معکوس ، یعنی برگشت میله پیستون به این صورت که با ورود روغن فشرده از طریق دهانه پیستون و بعد از ایجاد فشار روغن فشرده از دهانه پیستون به سمت مخزن روغن تخلیه شده و در آخر میله پیستون به طرف سیلندر بر میگردد .

کاربرد سیلندر (جک) هیدرولیک

  • قابل استفاده در ماشین آلات ساختمانی و همچنین راهسازی (از چهار جک استفاده می شود )
  • از جک های هیدرولیک در بالابرهای هیدرولیکی کارگاهی نیز بهره می برند . در این بالا برها از دو جک استفاده می شود .
  • جک هیدرولیک در آسانسورهای هیدرولیکی خانگی نیز قابل استفاده می باشد . در این آسانسورها جک هیدرولیک به عنوان بازوی هیدرولیکی عمل بالا و پایین بردن کابین را انجام میدهد .
  • جک هیدرولیک در پرس هیدرولیک نیز جهت وارد کردن نیرو به کار می رود .
  • گستره کاربرد جک های هیدرولیک بسیار زیاد است ، در بالابر قیچی( بالابر ضربدری ) نیز جک هیدرولیک به کار می رود .

جهت سفارش سیلندر هیدرولیک با شماره 09125396237 درتماس باشید

تجهیزات هیدرولیکتجهیزات هیدرولیک و تجهیزات پنوماتیک

انواع سیلندرهای هیدرولیکیتولید کننده سیلندر هیدرولیکجک هیدرولیکخرید سیلندر هیدرولیکیساخت سیلندر هیدرولیکسیلندر هیدرولیک چیستسیلندر هیدرولیک دو طرفهفروش جک هیدرولیکفروش سیلندر جک هیدرولیکفروش سیلندر هیدرولیکقیمت جک هیدرولیکیقیمت سیلندر جک هیدرولیکقیمت سیلندر و پیستون هیدرولیککاتالوگ جک هیدرولیککاتالوگ سیلندر هیدرولیکلیست قیمت سیلندر هیدرولیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ