سیلندر رادلس پنوماتیک

سیلندر رادلس پنوماتیک چیست؟

سیلندرهای رادلس پنوماتیک با استفاده از هوای فشرده و تولید نیروی مکانیکی ، در جا به جایی وسایل بطور خطی ، در دو حالت عقب به جلو و  یا بالا به پایین کارائی داشته که چگونگی این حالت حرکت به نوع قرار گرفتن آن بستگی دارد . با توجه به اینکه عمل رفت و برگشت بطور متناوب در سیلندر رادلس انجام می گیرد ابزار راهنما در این نوع سیلندر باید خاصیت ضد سایش داشته و روغن کاری نیز دائماً به وسیله واحد مراقبت انجام شود .

با توجه به نوع کارکرد سیلندر رادلس پنوماتیک که جا به جایی اجسام است ، وجود مگنت در این سیلندرها می تواند  از لغزیدن اجسام سبک بر روی سطح صفحه راهنما جلوگیری کرده و همچنین نیاز به میکرو سوئیچ ها را کاهش می دهد . علاوه بر این مگنت موجود در سیلندرهای رادلس پنوماتیک درون تخته راهنما تعبیه شده و با داشتن خاصیت جذب آهن در انتقال اجسام در جهت عمودی نیز کاربرد دارد .این نوع از سیلندرها عموماً در صنایع بسته بندی مخصوصاً صنایع دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرند .

با توجه به کاربرد سیلندر رادلس پنوماتیک در صنایع که در جا به جایی خطی مورد استفده قرار می گیرد ، این سیلندر در ابعاد بزرگتر ساخته شده و به تبع آن فضای بیشتری را نیز در مقایسه با سیلندرهای دیگر اشغال می کند . همچنین با توجه به حجم بالای کارهای انجام شده توسط این سیلندر ، سیلندر رادلس قدرت بالائی نیز دارد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ