سه راهی هیدرولیک

جهت سفارش استعلام و خرید با ۰۹۱۲۵۳۹۶۲۳۷ در تماس باشید

سه راهی هیدرولیک چیست؟

کاربرد سه راهی هیدرولیک در سیستم های هیدرولیک جریان دادن سیالات بطور هم زمان در دو لوله و یا جمع کردن سیال در یک لوله می باشد . خط انشعاب گرفته شده ممکن است در دو حالت با زاویه ۹۰ درجه و یا زاویه ۴۵ درجه از جریان خط اصلی به سمت دیگر هدایت شود . سه راهی های هیدرولیک انواع مختلفی دارند که طبقه بندی آن ها با توجه به اندازه ورودی و همچنین خروجی و سایز انشعاب ها صورت می گیرد .

انواع سه‌راهی هیدرولیک

 

  • سه راه مستقیم یا هم سایز

سه راهی مستقیم از جمله پرمصرف ترین نوع سه راهی های هیدرولیک می باشد ، در این نوع سه راهی هیدرولیک انشعاب با زاویه ی ۹۰ درجه از خط جدا شده و به سمت دیگر هدایت می شود . در این سه راهی قطر خط اصلی و انشعاب جدا شده یکسان می باشد .

  • سه راهی کاهنده

در سه راهی کاهنده قطر خط اصلی بزرگتر از قطر انشعاب می باشد اما باید به این نکته توجه داشت که قطر انشعاب نباید کوچکتر از نصف قطر خط اصلی باشد ، در این نوع سه راهی نیز انشعاب با زاویه ی ۹۰ درجه از خط اصلی جدا می شود .

 

  • سه راهی عرضی یا سهراهی Y شکل

از جمله کاربرد های این نوع از سه راهی در سیستم هیدرولیک کم کردن میزان سایش و آشفتگی در طول مسیر جریان می باشد . این سه راهی با زاویه ی ۴۵ درجه از جریان خط اصلی به سمت دیگر هدایت می شود . سه راهی عرضی خود در دو نوع هم سایز و کاهنده به تولید می رسد .

 

  • سه راهی کله گاوی

سه راهی کله گاوی در سیستم هیدرولیک زمانی کاربرد دارد که قطر انشعاب گرفته شده بزرگتر از قطر خط اصلی باشد .

 

  • سه راهی wye

در این نوع سه راهی هیدرولیک انشعاب گرفته شده دارای زاویه ی ۴۵ درجه و یا هر زاویه ای جز زاویه ی ۹۰ درجه می باشد . این سه راهی این امکان را به لوله می دهد که با زاویه ای ۴۵ درجه به یک لوله ی دیگر اتصال پیدا کند . از جمله کاربردهای این نوع از سه راهی های هیدرولیک کاهش میزان سایش و آشفتگی هایی است که امکان دارد سبب توقف جریان در خط شود .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ