سر شیلنگ هیدرولیک

جهت سفارش استعلام و خرید با ۰۹۱۲۵۳۹۶۲۳۷ در تماس باشید

سر شیلنگ هیدرولیک چیست؟

با توجه به نحوه عملکرد اجزاء مختلف در سیستم های حرارتی و یا برودتی سیالات نظیر مایع و گاز در طول مسیرهای گوناگونی در جریان هستند که امکان دارد مسیرهای جریان سیالات در ورودی ها و خروجی های اصلی در کمپرسور و یا مبدل باشد و یا مسیر جریان فرعی سیالات مانند ورودی در سنسورها . در مواردی این امکان وجود دارد که در برخی سیستم های برودتی شیلنگ ها را جایگزین استفاده از لوله ها کرد . از دیگر موارد استفاده از شیلنگ ها زمان نصب نمایشگر فشار می باشد که به آسانی و در حداقل زمان می توان از شیلنگ ها استفاده نمود . در این بین سرشیلنگ های هیدرولیک ارتباط بین شیلنگ های به کار رفته و قطعه مورد نظر را برقرار می کنند .

انواع سرشیلنگ هیدرولیک

  • سرشیلنگی زانو ۹۰ درجه هیدرولیک :

زمانی که در یک سیستم هیدرولیک شیلنگ به کار رفته و قطعه ای که با آن متصل شده در یک راستا قرار نگرفته باشند جهت جلوگیری از خم شدن شیلنگ از این نوع سرشیلنگ استفاده می کنیم زیرا در سیستم هیدرولیک خم شدن شیلنگ به مرور زمان سبب خراب شدن و ایجاد پارگی در شیلنگ شده و عمر مفید استفاده از شیلنگ را پایین می آورد . یکی از موارد کاربرد این سرشیلنگ ها در اتصال شیلنگ به پرشرسوئیچ ها می باشد .

 

  • سرشیلنگی صاف هیدرولیک :

یکی از انواع بسیار ساده ایجاد اتصال بین شیلنگ ها و قطعات مختلف استفاده از سرشیلنگ های صاف می بلشد . سرشیلنگ های صاف دارای ساختاری ساده بدون پیچیدگی می باشند ، این سرشیلنگ ها متشکل از یک سوزن و مهره بوده و در مواردی کاربرد دارند که نیاز به اتصال مستقیم شیلنگ به قطعه مورد نظر باشد ، نظیر متصل کردن شیلنگ به کمپرسور .

 

 

  • سه راه مهره وسط :

عموماً در مواردی از این نوع سرشیلنگ سه راهی استفاده میکنیم که نیاز باشد از یک خروجی دو انشعاب دریافت کنیم . به عنوان نمونه زمانی که در نوعی سیستم برودتی نیاز به استفاده هم زمان از های پرشر و های اندلو باشد این امکان وجود دارد که از فشار پایین کمپرسور با به کار بردن این نوع سرشیلنگ دو خروجی دریافت کرده و به دو قطعه نام برده اتصال دهیم .

 

  • رابط زانو پیچی :

این نوع سرشیلنگی از جمله پرکاربردترین سرشیلنگی های موجود در بازار می باشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ