سر شیلنگ فلنج کاتری

سرشیلنگ فلنج کاتری چیست ؟

سرشیلنگ فلنج کاتری ابزاری است که در پیوند ها و ارتباطات بین لوله ها در راستای ایجاد تغییرات و تبدیل مجموعه لوله کشی های ساده به مجموعه ای پیچیده و صنعتی بسیار کارامد می باشد. در سطح کره ی خاکی لوله کشی جزئی مهم و جدائی ناپذیر در تمامی ساخت و سازها و صنایع می باشد. با توجه به اهمیت لوله کشی وآنچه که تا کنون بیان شد به منظور حفظ و افزایش کارایی و کارامدی، بالابردن کیفیت، افزایش ضریب ایمنی و اطمینان و همچنین راحتی دراعمال تغییرات در این مجموعه به کارگیری سرشیلنگ های فلنج کاتری گزینه ای مهم و سودمند برای استفاده خواهد بود.

این محصولات گونه ای از سرشیلنگ های هیدرولیک ثابت فلنج هستند که دارای یک امتداد و دنباله باریک و دندانه دار می باشد که به درون لوله و شلنگ مورد نظر وارد می شود و به سبب وجود دندانه ها در جای خود ثابت و بدون حرکت می شوند. سرشیلنگ فلنج کاتری در رایجترین و معمولی ترین حالت استفاده برای بالا بردن توان مقاومتی و استحکام مجموعه ای از اتصالات و همچنین در زمان اضافه نمودن بخش های متحرک و مکانیکی به سیستم طراحی شده مورد نظر استفاده می شوند.

نکته حائز اهمیت در این مورد اینکه این ابزار و محصولات بر اساس اصول و استانداردهای متفاوتی تهیه و تولید می گردند. در واقع آنچه که تعیین کننده این استانداردها است معیارها و فاکتورهای قابل قبول در هر منطقه و کشور می باشد و دلیل عمده و مهم این تفاوتها همین نکته است. در بیشتر موقعیت ها و موارد نیز این استانداردها جایگزین یکدیگر نیز نمی شوند. بنابراین به کار گیری گزینه مناسب و بهینه از سرشیلنگ فلنج کاتری در اتصالات و پروژه ها نیازمند توجه و اهمیت بالایی است. این فراوده ها غیر از تفاوت در استانداردها ازنظر درجه تحمل فشار و بازه دمایی نیز با یکدیگر تفاوت دارند که با در نظر گرفتن نوع استفاده و کاربری این محصولات می توان، توان مقاومتی اتصالات را در نظر گرفت. جنس این قطعات گزینه مهم دیگری است که باعث تمایز میان آنها می شود. جنس آنها از استیل، تیتانیوم و آلومینیوم و روکش های دیگری تهیه و تولید می شود.

کاربردهای سرشیلنگ فلنج کاتری  

با توجه به نوع کاربری این قطعات می توان گفت با درنظر گرفتن محدوده گسترده ازانواع استانداردهای موجود این وسیله در ایجاد سازه های موردنظر و دلخواه می توان از اتصالات مورد نظردر اکثر صنایع استفاده می شود. به عنوان نمونه برخی از کاربردی ترین موارد استفاده از سرشیلنگ فلنج کاتری می توان دریچه ها، لوله کشی ها و مجراسازی های موجود در صنایع غذایی، لوله کشی ها و اتصالات مربوطه در مجموعه های آبی صنعتی، مجموعه های تبادل گرمایی، اتصالات موجود در صنایع نفت و گاز و همچنین نفت خام، انرژی هسته ای و … را می توان نام برد.

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد و در پایان از همراهی شما سپاسگزاریم.

 

اتصالات هیدرولیکتجهیزات هیدرولیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ