سر شیلنگ فلنج بیلی

سرشیلنگ فلنج بیلی چیست ؟

سرشیلنگی فلنج بیلی قطعه ای با دنباله و امتداد کم قطر و نازک است، که شامل دندانه هایی است که زمان اتصال به شلنگ، دندانه ها داخل شلنگ رفته و چفت می شود و در جای خود ثابت و محکم می گردد. این قطعه محصولی برای تغییر دادن اتصالات ساده ی لوله کشی به سیستمی سخت و صنعتی می باشدو در این مورد گزینه ای بسیار کاربردی است. این قطعات با اسم فلنج 6000 psi  و کد 62 متمایز می شوند . سرشیلنگی فلنج بیلی با توجه به سایزشان توان فشاری برابر با 6000psi  را دارند.

لوله کشی و اتصالات مربوط به آن قسمت مهم و جدائی ناپذیر در اکثر صنایع در کل جهان به شمار می رود. در راستای حفظ و افزایش کارایی و کیفیت، افزایش درصد ایمنی و همچنین راحتی در پروسه اعمال تغییرات در این سیستم ها پیوند های فلنج گزینه ای سودمند و کارامد می باشند. این پیوند ها و نصب ها با توجه به معیارها و اصول متفاوتی ساخته می شوند که با توجه به معیارها و استانداردهای هر ناحیه و کشوری مشخص می گردند و در بیشتر موارد این اصول جایگزین هم نمی شوند. در نهایت انتخاب بهترین مورد از سرشیلنگی فلنج بیلی برای عملیات و پروژه ها مهمترین اصل می باشد. این قطعات علاوه بر اینکه در اصول و استانداردها با هم متفاوت هستند، توان مقاومتی در برابر فشار وارده و محدوده دمایی تعریف شده برای آن نیز از جمله موارد تفاوت می باشد. البته با توجه به نوع استفاده و کاربرد قطعه می توان درجه مقاومت را تغییر داد. از دیگر موارد تفاوت میان این محصولات جنس آنها می باشد، جنس این قطعات غالبا از استیل، آلومینیوم، تیتانیوم و…می باشد.

راهنمای استفاده از سرشیلنگی فلنج بیلی

نکته بسیار مهم در اتصال سرشیلنگی فلنج بیلی، دقیق بودن اتصال این محصول برای ممانعت از نشت مخصوصا درشرایطی که مایع مورد نظر فراورده ای غیرایمن مانند مواد اسیدی، محصولات آتش پذیرو سمی و سایر فراورده های پرخطر باشد رعایت موارد زیر بسیار مهم است.

  • در راستای اتصال و نصب این قطعه باید از افراد ماهر و متبحر بهره برد تا فرایند پیوند به بهترین حالت ممکن و ایمن انجام شود.
  • هیچ وقت محل اتصال را وقتی که سیستم زیر فشار است در راستای شل و سفت کردن دستکاری نکنید. دمای مجموعه را بر اساس آنچه که در کاتالوگ به عنوان محدوده مجاز تعیین کرده اند تنظیم نمائید.
  • در صورتی که این قطعه برای اتصالات مربوط به مواد غیر ایمن و سمی به کار گرفته شده است باید الزامات ایمنی را بسیار بیشتر از موارد معمولی رعایت کنید.
  • قبل از اینکه شیلنگ را در سرشیلنگی قراردهید پیچ آن را باز کرده تا انتهای قطعه که مانند لوله است تا آخرین حد وارد شده و از نشت سیالات ممانعت شود.
  • شیلنک استفاده شده باید با سرشیلنگی تطابق داشته باشد.
  • نکته بسیار مهم اینکه توجه نمائید که محل خم شدگی لوله ازنقطه اتصال فاصله داشته باشد زیرا در صورت نزدیکی به هم احتمال نشت سیالات وجود دارد.

در پایان قدردان همراهی شما هستیم و امیدواریم مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد.

اتصالات هیدرولیکتجهیزات هیدرولیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ