زانو بند آلمانی بوش خور

زانو بلند آلمانی بوشخور (  DIN ) مهره کنترل دار چیست

هدف ما در این مقاله بررسی قطعه زانو بلند آلمانی بوشخور (DIN) مهره کنترل دار است که از جمله قطعات مورد استفاده در اتصالات هیدرولیکی است. در ابتدا به بررسی اتصالات هیدرولیک و اتصالات متریک می پردازیم و در ادامه قطعه مورد نظر را معرفی می کنیم.

اتصالات هیدرولیک

اتصالات هیدرولیک به وسیله فولاد ساخته می شوند و هدف از طراحی و ساخت این اتصالات این است که از آنها برای قرارگرفتن بر روی سر شیلنگ های هیدرولیک استفاده می شود. این اتصالات را از طریق آبکاری سفید و زرد می سازند و اصطلاحا هفت رنگ هستند.

انواع اتصالات هیدرولیک ( فشار قوی ) که صنعت کاران با آنها آشنایی دارند شامل : اتصالات آلمانی ، اتصالات انگلیسی و اتصالات آمریکایی یا همان اتصالات پرچی هستند. اتصالات هیدرولیک از اهمیت بسیار بالایی در امنیت سیستم های هیدرولیک برخوردار هستند . بنابراین در طراحی و ساخت این اتصالات هیدرولیکی که شامل قطعاتی همچون زانو بلند آلمانی بوشخور (DIN) مهره کنترل دار هستند باید نهایت دقت و ظرافت به کار برده شود .

این اتصالات هیدرولیکی باید قبل از استفاده حتما بررسی و آزمایش شوند تا از بروز مشکل در سیستم هایی که از این قطعات در آنها استفاده شده است جلوگیری شود. اتصالات فشار قوی معمولا به ۳ شکل ساخته و عرضه می شوند : اتصالات صاف ، اتصالات خم و اتصالات نیم خم .

بنابراین هر چقدر در طراحی ، ساخت  و محاسبات دقت بیشتری به کار رود خروجی کار نیز مطلوب تر و ایمن تر است.

اتصالات متریک

اتصالات متریک که بنابر استاندارد DIN آلمان ساخته می شوند از متنوع ترین اتصالات فشار قوی در بازار هستند . این اتصالات بیش از ۱۰۰ نوع هستند و اکثر آنها را از جنس استیل یا فولاد می سازند .

  کاربرد زانو بلند آلمانی بوشخور (  DIN ) مهره کنترل دار

این قطعه از جمله قطعات مربوط به اتصالات متریک در سیستم های هیدرولیک است. هر دو قسمت خروجی این قطعه در لایه بیرونی مطابق با استاندارد DIN به شکل رزوه ساخته شده اند. این اتصال مقدار متغیری از فشار را در سیستم می تواند تحمل کند که این مقدار فشار بسته به اندازه قطعه متفاوت و از ۱۰۰ تا ۶۰۰ Bar متغیر است. زانوبلند آلمانی بوشخور (DIN) مهره کنترل دار در سایز های متفاوتی تولید می شود و اگر شما سایز دلخواه خود را بخواهید می توانید سفارش دهید تا براساس اندازه مورد نظر شما این قطعه ساخته شود.

در انتخاب قطعه باید ابتدا مواردی همچون : فشار ، شرایط محیطی و نوع سیستم را در نظر بگیرید و سپس زانوبلند آلمانی بوشخور (DIN) مهره کنترل دار مورد نظر خود را انتخاب کنید . پس حتما قبل از خرید بررسی های لازم را انجام دهید و سپس اقدام به تهیه این قطعه کنید . برای مونتاژ این قطعه بهتر است با شرکت سازنده و یا وارد کننده قطعه مشورت نمایید.

شرکت عصر هیدرولیک در سال ۱۳۹۰ شروع به ساخت و تامین انواع اتصالات هیدرولیک ، پنوماتیک ، صنعتی و سایر ابزارهای دقیق و کاربردی کرد . در شرکت عصر هیدرولیک انواع اتصالات و قطعات مورد نیاز صنایع مختلف همچون : نفت ، پتروشیمی ، فولاد ، سیمان ، ماشین سازی و … با دقت بالا ساخته می شود.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ