بوش آلمانی

بوش آلمانی چیست؟

در این مقاله شما را با برند معروف بوش آلمانی آشنا خواهیم کرد .

شرکت بوش یک شرکت بین المللی با سابقه بیش از ۱۵۰ سال است . این شرکت در گرلینگن آلمان قرار دارد. تخصص این شرکت طراحی و ساخت انواع محصولات و تجهیزات مختلف مهندسی است. بوش در اصل نام بنیان گذار این شرکت یعنی رابرت بوش است.

شرکت بوش در زمینه های متفاوتی از جمله : نرم افزار و سخت افزار موبایلی ، لوازم خانگی ، ابزارهای صنعتی و کارگاهی و ساخت و ساز و انرژی فعالیت دارد . شرکت بوش از جمله ۱۰ شرکت بزرگ آلمانی به حساب می آید. بوش در زمینه تولید سیستم های انژکتور و ترمز و دیگر قطعات خودرو بسیار معروف و موفق است.

این شرکت هم اکنون در ۵۰ کشور دنیا شعبه های عملیاتی دارد . قسمت عمده سهام شرکت بوش در اختیار بخش غیرانتفاعی است که سود شرکت از طریق این بخش به امور خیرخواهانه تعلق می گیرد . این مقدار از سهام شامل ۹۲ درصد از کل سهام است و مابقی سهام در اختیار خانواده بوش است.

تاریخچه

شرکت بوش آلمانی در سال ۱۸۸۶ توسط رابرت بوش تاسیس شد . در ابتدای تاسیس شرکت رابرت با مشکلات مختلفی روبرو شد و تا مرز ورشکستگی پیش رفت . او در ابتدا در کنار خود ۳۰ نفر را مشغول به کار کرد . بوش از همان ابتدای کار برای حرفه اش ارزش بسیاری قائل بود و با برنامه ریزی درست و دقیق پیش می رفت.

در ابتدای کار ، شرکت در زمینه های متفاوت صنعتی فعالیت می کرد و اولین پروژه ی شرکت تولید دستگاه جرقه زن مغناطیسی بود. در سال ۱۸۹۷ شرکت بوش تنها شرکت تولید کننده شمع جرقه ای خودرو بود.

فعالیت در زمینه خودرو تنها زمینه کاری شرکت بوش نیست . این شرکت در زمینه های متفاوتی از جمله تولید محصولات مخصوص مصرف کننده از جمله لوازم خانگی فعالیت دارد . در میان محصولات آنها یخچال و لباسشویی بسیار محبوب هستند . اختراع جدید آنها در آن زمان مخلوط کن بود که با توجه به زندگی زنان روستایی ایده ساخت آن مطرح شد . هدف تولید مخلوط کن کاهش حجم کاری زنان خانه دار در فعالیت های روزمره آنها بود تا بتوانند مواد مختلف را داخل مخلوط کن ریخته و سرعت کار را بالا ببرند .

پس از گذشت چند دهه از فعالیت شرکت بوش آلمانی محصولات این شرکت به دلیل کیفیت فوق العاده در میان مردم جهان طرفداران بسیاری پیدا کرد . از دیگر دلایل موفقیت سریع شرکت می توان به خط تولید پیشرفته اشاره کرد که در سال های بعد از این خط تولید در دیگر کارخانه ها نیز استفاده شد . با خط تولید پیشرفته شرکت بوش مدت زمانی که برای ساخت شمع خودرو اختصاص می یافت از ۵۰ روز به ۵ روز کاهش پیدا کرد.

امروزه شرکت بوش آلمانی فناوری های جدیدی از جمله سیستم کاهش مصرف سوخت و دید در شب را به بازار مصرف معرفی کرده است. این شرکت موفق به تولید دوچرخه های برقی در چند سال اخیر شد.

شرکت بوش هم اکنون در سراسر جهان بیشتر از ۴۰۰ هزار کارمند دارد و میزان دارایی این شرکت طبق آمارهای اخیر ۷۸ میلیارد یورو محاسبه شده است .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ