اتصالات پنوماتیک

جهت سفارش اتصالات پنوماتیک با شماره ۰۹۱۲۵۳۹۶۲۳۷ درتماس باشید

اتصالات پنوماتیک چیست؟

از جمله اجزاء کاربردی و پرمصرف در سیستم پنوماتیک ، اتصالات پنوماتیک می باشد . کاربرد اتصلات پنوماتیک در ایجاد اتصال و ارتباط بین قسمت ها و قطعات مختلف درسیستم پنوماتیک است . نحوه به کار بردن اتصالات پنوماتیک بسیار آسان بوده و اغلب تنها با یک حرکت در جای مناسب خود قرار می گیرد . این اتصالات سرعت عمل بسیاری به پیشروی عملیات در سیستم پنوماتیک می بخشد . اتصالات پنوماتیک با توجه به کارائی مورد انتظار از آن ها در سیستم پنوماتیک در ابعاد گوناگون و با ویژگی های مختلف به تولید می رسد .

انواع اتصالات پنوماتیک

عموماً اتصالات پنوماتیک به دو صورت فشاری و رزوه ای در سایز های متعدد به تولید می رسند . اتصالات رزوه ای پنوماتیک با مقیاس میلیمتر و اینچ و بصورت شلنگ خور موجود می باشد . از جمله مواردی که در انتخاب اتصالات پنوماتیک بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد  کیفیت این اتصالات و دقت در تولید آن ها و آلیاژ به کار رفته در ساخت آن می باشد .

یکی از انواع اتصالات پنوماتیک اتصالات مستقیم است که در انواع مختلف از جمله مستقیم آلن خور ، تابلوئی ، مهره ای پلاستیکی و رابط مستقیم بین راهی در دسترس می باشد . همچنین سه راهی های پنوماتیک را می توان از دسته قطعات بسیار پرکاربرد در سیستم پنوماتیک دانست . این سه راهی ها نیز در انواع گوناگون به تولید می رسند که عبارتند از : سه راهی شیلنگ خور ، سه راهی وسط دنده ، سه راهی داخل رزوه ، سه راهی مینیاتور .

نکات مورد توجه در کاربرد اتصالات پنوماتیک

  • از دست زدن به قسمت آزاد کن اتصالات در زمانی که تحت فشارند خودداری کنید زیرا سبب جداشدن تیوب و امکان ایجاد خطر می شود .
  • در نقاطی که لرزش و یا خمیدگی بیش از اندازه وجود دارد نباید از این اتصالت استفاده نمود.
  • اتصالات پنوماتیک را نباید در مواردی جز آن چه که ویژه آن ساخته شده اند به کار برد .
  • این اتصالات را در موقعیت هایی که در تماس با سیالاتی است که خوردگی ایجاد می کنند و یا آتش زا بوده و همچنین مواد شیمیایی نباید مورد استفاده قرار داد .
  • اگر اتصالات پنوماتیک در شرایط فشار بیش از حد مجاز گشتاور باشند امکان آسیب دیدن آن وجود دارد و اگر این فشار بیش از حد کمتر از مقدار توصیه شده باشد ممکن است سبب نشتی و یا شل شدن قطعه شود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارسال پیام در واتساپ